WalutaKurs średni
  • Dzisiaj jest 17 czerwca 2024 r.
  • Jest to 168 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 198 dni.

Dodany: 2013-12-06 11:05:36

 

Jak rozwijał się zawód tłumaczaWśród wielu zawodów, które dziś przy polityce zagranicznej mają istotne znaczenie jest zawód jakim jest tłumacz. To osoba, która bierze udział w wielu różnego typu projektach, z których każdy ma często ogromne znaczenie nie tylko dla samych osób tłumaczących ale również dla krajów pomiędzy którymi jest prowadzony dialog.

 

To co jest istotne to również fakt, iż biuro tłumaczeń jest nowością. Jeszcze kilkanaście lat temu osoba tłumacza nie była tak powszechnie stosowaną zasadą kontaktów międzykulturowych. Nikt nie zatrudniał tłumaczy, bo zwyczajnie nie było na to odpowiednich mechanizmów, nikt nie wiedział jak miałyby wyglądać takie tłumaczenia i jak się z tym wszystkim obchodzić. Dlatego też historia tego zawodu tak naprawdę rozpoczęła się w naszym kraju po 89 roku, kiedy tak naprawdę dopiero otworzyliśmy się na rynki zagraniczne i politykę innych państw, kiedy tak naprawdę zaczęto dostrzegać to, że oprócz nas są jeszcze ludzie innych krajów na świecie.

 

Biuro tłumaczeń powstało jako jednostka podległa biuru zagranicznej polityki, a z czasem przerodziło się to w zawód, który do dziś oceniany jest jako zawód bardzo korzystny finansowo, taki który daje również ogromne perspektywy poznawcze. To ważne, zważywszy na to, że rzeczywiście jest dziś spora szansa na to, że nasz kraj stanie się niemal równy innym rynkom krajów rozwiniętych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak rozwijał się zawód tłumacza
Nick: